Ilgaz Belediyesi
  • image01
  • image02
  • image02
BAŞKANDAN MESAJ


CUMHURİYET Bayramınız Kutlu Olsun

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Azim, inanç ve cesaretin vücut bulduğu bir destanın neticesinde, büyük fedakârlıklar ve ağır bedellerle kurulan CUMHURİYETİMİZİN 94. Yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

94 yıl önce şehitlerimizin kanı ve aziz milletimizin onuru ve başarılarıyla yoğrulan Cumhuriyetimizin her daim kıymetini bilen, Ülkemizde ve yurt dışında yaşayan vatandaşımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek olan sizlersiniz” sözleriyle işaret ettiği vazife; biz yetki sahiplerinin ve gençliğimizin omuzlarındadır. Bu vazifeye layık olmak için gençlerimizin üzerine düşen; millet ve devletin geleceğini taşıyacak kadar güçlü, birikimli ve daima hazır olmaktır. 1923’te tutuşan meşaleyi taşıyarak Ülkemizi aydınlığa taşıyacak olan gençliğimiz İstiklal Mücadelesi ruhunu anlamak, anlatmak ve yaşatmakla mümkün olacaktır.

Bu güvenle nice uzun yıllara erişeceğine inandığımız Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu mücadelede emeği geçmiş tüm kahraman gazi ve şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Mehmed ÖZTÜRK

Ilgaz Belediye Başkanı