"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Mehmed Öztürk, 21.03.1970 tarihinde Ilgaz'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Ilgaz'da tamamladı. 1988 yılında ticari hayata atıldı. 1991 yılında Refah Partisi İlgaz İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. 14 Ağustos 2001 yılında AK Parti kurulmasıyla Türkiye'de AK Parti'ye geçen ilk il genel meclis üyesi oldu.

AK Parti Çankırı İl Yönetim Kurulu Kurucular Kurulu arasında yer aldı ve akabinde 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde tekrar İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi. 2012-2014 yılları arasında AK Parti İlgaz İlçe Başkanlığı görevini yaptı. Ilgaz Yıldıztepe Orman Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti'de yönetim kurulu başkanlığı ve İlim Yayma Cemiyeti İlgaz İlçe Temsilciliği görevlerini yapıyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmed Öztürk, 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Çankırı Ilgaz Belediye Başkanı seçildi.