"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 
Çok değerli dostlarım, kardeşlerim, hemşerilerim;

Öncelikle bana ve belediye meclis üyelerimize duyduğunuz güven, gösterdiğiniz teveccüh için hepinize bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ederim. Belediye Başkanı olmadan önce de Ilgaz’ı düşünen, ilçemizin yararına olan çalışmalar içinde yer alan, siz dostlarımızın sevinci ile sevinen, üzüntüsü ile kederlenen bir kardeşiniz olarak, bu kutsal göreve seçilmem ile doğduğum ve yaşadığım bu güzel ilçeye olan hizmet sevdam katbekat artmıştır. Bu sorumluluk duygusu ile günümüzün en az 16 saatini verdiğimiz görevimiz süresince, sizlere dolu dolu hizmet sunmak bizim arzumuzdur.


Değerli dostlarım,

Ilgaz'ı beş yıl sonra, on yıl sonra, otuz yıl sonra, elli yıl sonra nerede görmek istiyoruz?

Bu soruyu önce kendimize sonra herkese sorarak başladığımız belediye yönetiminde; ilçemize günlük hizmetleri verirken, Ilgaz'ımızı geleceği gören vizyon projeler ile büyütmek gerekliliğine olan inancımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Adından söz edilir projeleri hayata geçirmek için güçlü belediye yaratmak ile başladığımız çalışmalarımızda güler yüzlü, hoşgörülü, sevgi ve saygı çerçevesi içinde vatandaşlarına hizmet sunan personel portföyü oluşturduk. Bunu yaparken belediye meclis üyelerimiz ve personelimiz ile hep dayanışma içinde olduk. Bu dayanışma ile birçok hizmete ve projeye imza attık. Ilgaz'a geleneksel değerlerinden koparmadan modern bir ilçe kimliği kazandırmaya çalışıyoruz.

Başkanlık görevinde bulunduğumuz her günün hakkını vererek, bıkmadan, usanmadan, şikâyet etmeden, kurumlar arası iletişimden yana, halktan gelen gücümüzü yine halkımızın yararına kullanarak attığımız her adımın Allah rızası için olduğu bilincinden sapmadan Ilgaz'ımız için var gücümüzle çalışıyoruz.

Saygı ve sevgilerimle...

Mehmed ÖZTÜRK
Ilgaz Belediye Başkanı