"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Halkımızla Birlikte Deprem Bölgelerine Yardım Elimizi Uzattık

  • 14.02.2023
  • ilgazbelediyesi

6 Şubat Pazartesi günü, sabah saatlerinde, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem sonrası harekete geçen Belediyemiz hummalı bir çalışma ve koordinasyon ile depremzedelere yardım elini uzatan ilk belediyelerden biri olmuştur.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer vermiştir:

“6 Şubat sabahı meydana gelen deprem hepimizi derinden etkiledi. Ilgaz Belediyesi olarak anında harekete geçtik.

Depremzede vatandaşlarımız için yardım kampanyamızı başlattık. Deprem sonrasında acil ihtiyaç olabilecek malzemeleri belirledik. Bunlar arasında temel gıda maddeleri, eldiven, mont, bere, atkı, tüp, elektrikli ısıtıcı, odun sobası ve yakacak, el feneri, battaniye, çocuk ve kadınların ihtiyaç duyacakları malzemeler ile temizlik ürünleri gibi kalemlerde yardımları deprem bölgelerine hızlı ve koordineli şekilde ulaştırdık.

İlk tırımızı depremin olduğu gün, akşam saatlerinde yola çıkarmak suretiyle gönderdik. Toplamda 23 adet tır ile sürekli seferler yaptık ve yardım malzemelerini koordineli şekilde görevli personele tutanak evraklarıyla birlikte teslim ettik.

Ayrıca 1 adet cenaze aracımız, 1 adet yol süpürme aracımız ve 8 adet konteyneri de bölgeye gönderdik.

Güvenli bölgelere nakledilen vatandaşlarımız için aşevi kurduk. Hatay’ın Erzin ilçesinde kurduğumuz aşevinde günlük 5 bin kişiye yemek çıkarılıyor. Çıkarılan yemekleri deprem bölgelerine de ayrıca aktarıyoruz. Belediyemize gelen yardımları koordineli şekilde aşevine ve afet bölgelerine göndermeye devam ediyoruz.

Şu anda tedarikine devam ettiğimiz 600 odun sobası ile 5 tır yakacak da deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlanıyor.

Diğer taraftan depremzedelere ilçemizi açtık. İlçemize gelen depremzede vatandaşlarımıza kalacak yer temin ettik. Ayrıca kıyafet, gıda, yakacak başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını giderdik. Kendilerine hoş geldin ziyaretlerinde bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz.

Deprem için ilk duyuruları yaptığımız andan itibaren cansiperane çalışarak yardımlarda bulunan değerli Ilgaz halkımıza ziyadesiyle şükranlarımı sunuyorum. Onların yardımlarını alıp deprem bölgesine ulaştıran belediye personelimize de ayrıca teşekkür ederim. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, geride kalan yakınları için sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Rabbim ülkemizi deprem başta olmak üzere tüm felaketlerden muhafaza eylesin.”

  • Halkımızla Birlikte Deprem Bölgelerine Yardım Elimizi Uzattık
  • Halkımızla Birlikte Deprem Bölgelerine Yardım Elimizi Uzattık