"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

HALKIMIZA MİNNETTARIZ

  • 28.02.2023
  • ilgazbelediyesi
6 Şubat günü meydana gelen deprem sonrasında tüm Türkiye deprem bölgesi için seferber olmuş, yarış edercesine yardım kampanyaları başlamıştı. İlçemiz Ilgaz da yardımlar hususunda elini taşın altına koyarak depremin ilk anlarından itibaren harekete geçti.

Deprem bölgelerine yapılan yardımlara değinen ve halkımıza ziyadesiyle teşekkür eden Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ilgaz olarak depremin ilk dakikalarından itibaren neler yapabileceğimiz üzerine istişarelerde bulunduk. Hiç vakit kaybetmeden başladığımız kampanya için ihtiyaç listeleri oluşturduk. 

Acil ihtiyaç olabilecek el fenerinden battaniyesine, çocuk bezinden temizlik malzemelerine, arama kurtarma ekipmanlarından ısıtıcı, kışlık kıyafet vb. gerekli tüm malzemeler için oluşturduğumuz listelerle kampanyamızı başlattık. 

Değerli halkımızın bağışlarıyla devam eden yardım sürecinde toplamda 32 tır ayni yardım malzemesi olmak üzere 1 adet cenaze aracı, 1 adet yol süpürme ve temizleme aracı ile 8 adet konteyneri bölgeye gönderdik. Ayrıca Hatay’ın Erzin İlçesine kurduğumuz aşevinde depremzedelere günlük sıcak yemek çıkardık ve çıkarmaya devam ediyoruz. Depremzede vatandaşlardan ilçemize yerleşen aileler oldu. Onlara kalacak yer temin ettik. Bu ailelerin ihtiyaçlarını da değerli halkımızın yaptığı bağışlardan karşıladık. 

6 Şubat gününden itibaren fedakarca hareket ederek depremin yaralarını sarmaya çalışan başta değerli Ilgaz Halkımıza, yardımların ulaştırılmasında araçlarını belediyemize ücretsiz tahsis eden araç sahiplerine ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak mesai kavramı gözetmeksizin çalışan belediye personelimize minnettarım. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. 

Mübarek üç ayların içindeyiz. 23 Mart günü Ramazan-ı Şerif başlıyor. Bu ayda da depremzede vatandaşlardan gelecek taleplere göre aksiyon alacak, durumun el verdiği ölçüde gerekli ihtiyaç malzemelerini tespit edip depremin yaralarını sarmaya devam edeceğiz.

Bu süreçte vatandaşlarımızın, belediyemizden yapılacak duyuruları takip etmelerini istirham ediyorum. Depremin yaralarını halkımızla birlikte sardık ve sarmaya devam ediyoruz.” dedi. 
  • HALKIMIZA MİNNETTARIZ
  • HALKIMIZA MİNNETTARIZ
  • HALKIMIZA MİNNETTARIZ
  • HALKIMIZA MİNNETTARIZ
  • HALKIMIZA MİNNETTARIZ
  • HALKIMIZA MİNNETTARIZ