"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

  • 06.03.2023
  • ilgazbelediyesi

Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK yayınladığı kandil mesajında, “Ramazan ayının habercisi ve müjdecisi Berat Kandili’ne kavuşmanın, heyecanı ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin birlik ve beraberlik duygularını daha yoğun yaşandığı kandil geceleri, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır. Böyle mübarek gün ve geceleri iyiliklere atılmış önemli bir adım olarak görmekteyiz. Hoşgörüyü esas alarak Yaradan’dan sevgi, merhamet ve af niyaz ettiğimiz bu gece hürmetine dargınlar barışmalı, yüzler tebessüm etmeli ve güzelliklere beraberce yürünmelidir.

Yapacağımız duaların Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği bu mübarek gecede; dualarımızın, yaşadığımız depremlerden etkilenen tüm vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün insanlığın selametine, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ilgazlı hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm İslam Aleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu gecenin, İslâm Aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzur içinde yaşamasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu gece vesilesiyle yakın zamanda yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, geride kalan depremzede yakınlarına başsağlığı, tedavisi devam edenlere ise acil şifalar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

  • BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN