"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMED ÖZTÜRK: “ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUM”

  • 09.03.2023
  • ilgazbelediyesi
6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler yaklaşık 13 milyon insanımızı etkilemiş, deprem gerçeğini bir kez daha göstermiştir.

Bu doğrultuda harekete geçen Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk’ün öncülüğünde İki farklı fay hattının ortasında bulunan ve geçmişte önemli depremler geçirmiş olan ilçemizde gelecekte olabilecek depremlerle ilgili hazırlıklara başladık.

Belediyemizde düzenlenen bilgilendirme toplantılarında yapılaşma konusunda alınabilecek tedbirler, Ilgaz’da faaliyet gösteren müteahhitler, proje müellifleri ve meclis üyelerimizin katılımıyla gerçekleşen toplantıda açıklandı.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk: “Ülkemiz deprem ülkesi. Bu gerçeği kabul ediyoruz. Güzel ilçemiz Ilgaz da iki fay hattının tam ortasında yer alıyor. Geçmişte büyük depremler olmuş. Depremi engelleyemeyeceğimize göre tedbir almalıyız.

Ilgaz olarak bugüne kadar maalesef depreme yeterince hazırlanamadık. Geçmişte, kullanılan malzeme veya zemin analizlerinin eksikliğinden kaynaklı ilçemizdeki mevcut yapılarda eksiklikler bulunmakta. Özellikle 1999 öncesi yapılar tehlike arz ediyor.

Bütün bu gerçekleri göz önünde bulundurarak bugün toplantımızı yaptık. Belediyemizin teknik personelleri sunumlarını gerçekleştirerek deprem konusunda alınabilecek önlemler, yapılaşma ve imar noktasında atılması gereken adımları Ilgazlı müteahhitler, proje müellifleri ve meclis üyelerimize açıkladılar.

Hep birlikte Ilgaz için yapılması gerekenleri yapıp ileride oluşması muhtemel bir depremde zararı en aza indirmek açısından çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Ben Mehmed Öztürk olarak elimi taşın altına koyuyorum. Vatandaşlarımızdan ricamdır. Lütfen alınacak kararlara uygun, depreme dayanıklı ve Ilgaz’ın şanına yaraşır bir şehirleşmede bizlere destek olsunlar. Ilgaz’ı depreme hep birlikte hazırlayalım.” dedi.
  • BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMED ÖZTÜRK: “ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUM”