"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

BELEDİYEMİZİN RAMAZAN UYGULAMASI AYNEN DEVAM EDİYOR

  • 27.03.2023
  • ilgazbelediyesi

2020 yılında tüm dünyayı derinden etkileyen Koronavirüs döneminde, Ramazan ayında iftar çadırı uygulamasını kaldıran ve iftarlıkları vatandaşlarımızın kapısına götüren belediyemiz bu uygulamasını sürdürüyor.

İftarlıkları özenle hazırlayan, tek tek vatandaşların kapılarına bırakan ve uygulamayı ileride de devam ettirecek olan Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk:

“2020 yılında COVİD-19 döneminde başladığımız uygulama aynen devam ediyor. İftar çadırını Ilgaz’da kaldırdık. İftarlıkları, Yıldıztepe Turizm Merkezi’nde hazırlıyor, araçlarımızla vatandaşlarımızın kapısına götürüp tek tek teslim ediyoruz.

Ayrıca 6 Şubat depremi akabinde Hatay’ın Erzin ilçesine kurduğumuz aşevi depremzede vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca da hizmet vermeye devam ediyor. Bu çadırımızın yanında Hatay’da 3500 kişi kapasiteli 5 ayrı iftar çadırı kurduk. İftar ve sahur için yemek çıkarmaya devam ediyoruz.

İftar vererek hayırda bulunmak isteyen vatandaşlarımız zabıta amirliğimizle iletişime geçebilir. Bir günlük iftar bedeli 15 Bin TL’dir. Hayır sahibi vatandaşlarımız bu meblağı gücü nispetinde tek başlarına veya parçalı şekilde karşılayabilirler.

İçinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerif ayı vesilesiyle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kere daha rahmetle anıyor, yakınları için sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları dergah-ı izzetinde kabul eylesin. Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun.” dedi.

  • BELEDİYEMİZİN RAMAZAN UYGULAMASI AYNEN DEVAM EDİYOR