"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Kent Meydanı ve Otopark Projemiz Devam Ediyor

  • 26.01.2024
  • ilgazbelediyesi

İlçemizde eksikliği her dönem hissedilen otopark sorunu ve toplanma alanı eksikliği; yeni projemiz tamamlandığında halkımıza hizmet verecek çok fonksiyonlu bir vitrin olarak ortaya çıkacak.

1980 yılının Temmuz ayında hizmete başlayan ve o günden bugüne belediye binası olarak kullandığımız yer ile yine o yıllarda yapılmış birkaç binanın daha yıkımıyla devam ettiğimiz projede 26 Ocak 2024 itibariyle yıkılan 4. bina belediye binamız oldu.

İlçemize ivme kazandıracak, Ilgaz’ımızın vitrini olacak proje ile modern bir şehir meydanı ve yeraltı otoparkı inşa ediyoruz. Şehir meydanı, sosyal ve kültürel etkinlikler için bir toplanma alanı ve afet durumlarında bir sığınma alanı olarak inşa edilirken projeyle çarşı içerisindeki trafik sorunu da çözüme kavuşturuyoruz.

Çalışmalarımızın devam ettiği projeyle ilgili Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk kendisine ait sosyal medya hesabından yıkıma ait görüntüleri paylaşarak vatandaşlarımızın cumasını kutladı ve şu ifadelere yer verdi:

Hayırlı Cumalar Ilgaz'ım

Modern Kent Meydanı ve Otopark projemizi adım adım gerçekleştiriyoruz.

Hayırlı Olsun.

  • Kent Meydanı ve Otopark Projemiz Devam Ediyor
  • Kent Meydanı ve Otopark Projemiz Devam Ediyor
  • Kent Meydanı ve Otopark Projemiz Devam Ediyor