"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Pazar Çayı Islahı Projesine Başlıyoruz

  • 03.04.2024
  • ilgazbelediyesi
115 MİLYON TL’ye ihalesi yapılan Pazar Çayı Islahı projesi ile pazar payı 13 metre genişliğinde beton çanak içine alınacaktır. 3700 metre bisiklet ve yürüyüş yolu yapılacaktır. Devrez çayına kadar uzanacak proje içerisinde güvenli bir yürüyüş alanı oluşturulacaktır. Bahçe yollarına geçiş için 6 adet geçiş köprüsü yapılacaktır. Işıklanma ve aydınlatması da yine belediyemizce planlanmıştır.

Proje kapsamında taşkınları önlemek için çayın dar alanlarının genişletilmesi, modern bir görünüme kavuşturulması ve Dibek Çayırı Gölpark ve Rekreasyon alanı projemiz ile Çay ıslahı güzergahının birleştirilerek tümleşik bir yapı oluşturulması amaçlanmaktadır.

Dibek Çayırı Gölpark’a gelen misafirlerimiz Pazar Çayı güzergâhından ister yürüyerek isterse bisikletleriyle ilçemize gelecekler ve ilçemizin daha fazla tanınması sağlanacaktır.

**PROJE GÜZERGAHI ÜZERİNDE, ATATÜRK İLKOKULU İLE D100 KARAYOLU ARASINDA, ÇAY BOYUNCA, PAZARÇAYINA SINIRI OLAN TARLA VE ARSA SAHİPLERİNİN, PAZARÇAYI CEPHELERİNDE BULUNAN AĞAÇLARINI KESMELERİ RİCA OLUNUR.**

  • Pazar Çayı Islahı Projesine Başlıyoruz
  • Pazar Çayı Islahı Projesine Başlıyoruz
  • Pazar Çayı Islahı Projesine Başlıyoruz