"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Yeni Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi ilçemizde Hizmet Vermeye Başlıyor

  • 16.04.2024
  • ilgazbelediyesi
Şentepe Mahallesi’ndeki mevcut haliyle halkımıza hizmet veren; fakat yapıldığı tarih itibariyle deprem riskli olan Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi (Eski adıyla Sağlık Ocağı), Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk’ün koordinesinde sıfırdan yapıldı.

Yapımı tamamlanan ve yarın hizmete başlayacak Aile ve Toplum Sağlığı Merkeziyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk:

“İlçemizde bulunan Sağlık Ocağı (Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi) yetersizdi. Bu konuda vatandaşlarımızdan gelen taleplere kayıtsız kalmadık. Gazidede Mahallesi’nde, sebze pazarının alt tarafında, mülkiyeti belediyemize ait 5281 metrekarelik arsayı Sağlık Bakanlığı’na hibe ettik.

Gerekli plan ve proje işlemlerini takip ederek yeni tesisi, hibe ettiğimiz bu arsa üzerine inşa ederek ilçemize kazandırdık. Ayrıca yeni bir 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (Ilgaz’a yapılan 2. Ambulans İstasyonu) inşa ettik. Altyapı bağlantılarını ve eczane hizmet binasını da oluşturduk.

Yapımını tamamladığımız tesisin 17 Nisan 2024 Çarşamba günü itibariyle taşınma işlemleri devam etmekte olup, taşınma akabinde halkımıza hizmet vermeye başlayacak.

Tesisin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Ak Parti Çankırı İl Başkanımız Koray Erdoğan’a ve Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu’na teşekkür eder, destek ve yardımları için Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Çankırı Sağlık İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Sarıkaya’ya, Ilgaz Devlet Hastanesi Başhekimimiz Dr. Ahmet Aytekin’e şükranlarımı sunarım.

İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
  • Yeni Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi ilçemizde Hizmet Vermeye Başlıyor