"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

  • 29.08.2020
  • ilgazbelediyesi
Tarihi şanlı destanlarla dolu büyük Türk Milleti’nin altın halkalarından bir tanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
Üzerinden 98 Yıl geçmiş olmasına rağmen bu büyük Zafer, Büyük Türk Milletinin fedakârlıkları ve omuz omuza verdiği insanüstü gayretleri ile kazanılmış dünyada eşi benzeri olmayan gerçek bir kurtuluş destanıdır.
Büyük Zafer’in 98. yılında Aziz Milletimize bu zaferi armağan eden İstiklal Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle, minnetle bir kez daha yâd ediyorum.
İstiklâl Savaşı’nın zaferle sonuçlanarak milletimizin kaybetmekte olduğu istiklâlini yeniden kazanmış olmasında, Türk İstiklâline bütün varlığıyla inanmış gönüllerin çok büyük etkisi bulunmaktadır.
Büyük Türk Milleti; geçmişinde olduğu gibi bugün de istiklali ve istikbali için, canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazırdır. Büyük Zafer’den aldığımız ilham ve cesaretle, ülkemizi daha aydınlık, daha müreffeh bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz tarihinde yapılmaya çalışılan hain darbe girişiminde olduğu gibi, milli ve dini değerlerimize sahip çıkarak milletimizin ve vatanımızın bekası ve gelişmesi için, birlik ve beraberliğimizi bozmadan, el ele, kol kola, tüm gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, böyle anlamlı bir günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan için mücadele eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, Aziz Milletimizin ve Kıymetli Hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.
Mehmed ÖZTÜRK
Ilgaz Belediye Başkanı
  •  Belediye Başkanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı