"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK'ün Regaip Kandili Mesajı

  • 18.02.2021
  • ilgazbelediyesi

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol, “Üç Aylar”ın başlangıcını müjdeleyen bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzuru içerisindeyiz.

Regaip gecesi; “Lütuf ve ihsanla dolu, kıymetli ve değeri büyük, çok iyi değerlendirilmesi gereken gecedir.” Müslümanların bu gecede en büyük arzusu Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’ın rahmetine ulaşmaktır. Bizler de bu gecede; ülkemizin bekası için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize dua edecek, kalbimizdeki merhamet ve şefkat duygularının farkına vararak, ülkemizin ve milletimizin birliğinin ve dirliğinin daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz edecek, kalplerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat ile aydınlatabilmek için güzel bir fırsata dönüştüreceğiz inşallah.

Bu mübarek gecenin Ilgaz’ımıza, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket, sağlık ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyor, Ilgazlı hemşerilerimizin Regaip Kandili'ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.

  • Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK'ün Regaip Kandili Mesajı