"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk'ün Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

  • 12.05.2021
  • ilgazbelediyesi
Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında “Dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği bu bayramda; başta Ilgazlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, bayramın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan dilerim" dedi.

Pandemi koşullarında bir bayram geçirmenin hüznünü yaşadıklarını belirten Başkanımız “Belki bu bayram büyüklerimizin ellerini, küçüklerimizin gözlerini öpemeyeceğiz ama evde kaldığımız kadar, kurallara uyduğumuz kadar da kendimizi ve sevdiklerimizi bu virüsten korumuş olacağız.” diye konuştu.

“BAYRAMLARIN DUYGU BİRLİĞİNİN EN ÜST NOKTAYA ÇIKTIĞI GÜNLERDİR”

Bayramların, sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günler olduğunun altını çizen Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz şartlar gereği bu bayramı da evlerimizde geçiriyoruz. Her ne kadar eşimizi dostumuzu, hısım ve akrabalarımızı ziyaret edemesek de, ilerde hatırlandığımız, kucaklaştığımız günleri umutla bekliyoruz. Bu vesile ile muhabbet sofralarında buluşarak, kardeşlik bağlarımızı daha da güçlü kıldığımız sağlıklı, mutlu ve huzurlu bayramlarda buluşmak ümidi ile ramazan bayramınızı kutluyorum.”

  • Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk'ün Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı