"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Ilgaz Halk Eğitim Merkezinde Yıl Sonu Sergisi

  • 03.06.2021
  • ilgazbelediyesi
Ilgaz Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi düzenlendi.

Ilgaz Halk Eğitim Merkezi Bahçesinde düzenlenen sergiye Kaymakamımız Osman Uğurlu, Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk, Ilgaz Siyasi Parti Başkanları, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ünal, İlçe Müftüsü Kemal Menceloğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Bahçeci, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Resim, çini, iğne oyası, kanaviçe, rölyef, makrome, seramik, tezhip, giysi gibi geleneksel eserlerinin yer aldığı serginin açılışını Kaymakamımız Osman Uğurlu ve Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk yanlarındaki heyetle beraber yaptı.

Kaymakamımız Osman Uğurlu: “Geleneksel el sanatlarımızı ve unutulmaya yüz tutmuş eserleri gün yüzüne çıkaran ve Hayat Boyu Öğrenme gibi önemli bir konuyu etkinlik teması olarak belirleyen Milli Eğitim Bakanlığımıza ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum.” şeklinde duygularını ifade etti.

Kaymakam beyin açıklamasının ardından Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk ise yaptığı açıklamada: “Ilgaz’ımız ile gurur duyuyoruz. İlçemizde geleneksel el sanatlarımızın gün yüzüne çıkartılması konusunda taşın altına elimizi koyacağız. İlçemizde yıllar önce yıkılan Ulupınar Mahallesindeki Gavur Hanını iki katlı bir konsept olarak inşa edeceğiz ve burada kuracağımız YÖRESEL ÜRÜNLER ÇARŞISIYLA Kastamonu’daki Nasrullah Meydanı benzeri bir yapıyı meydana getireceğiz. Ayrıca çılgın projemiz olan Dibek Çayırı Mevkiinde yapımına devam ettiğimiz Rekreasyon alanına da Turizm Amaçlı bir yöresel ürünler çarşısı açacağız ve bu tür çalışmalarımızı buralarda ilçemiz ekonomisine kazandıracağız. Bugün bunun gururunu yaşıyor, bu sergideki ürünlere baktığımda bu güzel eserlerin ileride sözünü ettiğimiz yapıları kurduğumuzda halkımızın beğenisini kazanacağından hiç şüphe etmiyorum. Bu güzel sergiyi düzenleyen tüm herekse teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer yerdi.

Birbirinden güzel geleneksel eserlerinin yer aldığı sergide tüm stantları tek tek gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi alan protokol heyeti emeği geçen herkese teşekkür etti.

  • Ilgaz Halk Eğitim Merkezinde Yıl Sonu Sergisi
  • Ilgaz Halk Eğitim Merkezinde Yıl Sonu Sergisi
  • Ilgaz Halk Eğitim Merkezinde Yıl Sonu Sergisi
  • Ilgaz Halk Eğitim Merkezinde Yıl Sonu Sergisi