"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

İlk Hafızlarımızı Tebrik Ediyoruz

  • 25.06.2021
  • ilgazbelediyesi
Erkek Kuran Kursunun ilk hafızlarını verme sevinci yaşanıyor.

Yaklaşık 1,5 yıl önce hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla hizmete giren Ilgaz Erkek Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimi alan 30 erkek öğrenciden 4´ü hafızlıklarını tamamladı. Yedi öğrencinin daha yılsonuna kadar hafızlıklarını tamamlaması bekleniyor.

Genç hafızları, hocaları Erdem Kayıkçı ve İsmail sağlam ile birlikte makamında kabul eden Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk, kuran kursu talebelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, genç hafızlara tablet hediye etti. Başkanımız, “Ilgaz’ımız için büyük bir gurur kaynağı olan hafızlarımızın yetiştiğini görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Her zaman hocalarımız ile hafız adaylarımızın yanındayız ve destekçisi olacağız. Hafızlarımızın yetişmesinde emeği olan başta aileleri olmak üzere, hocaları ve hayırsever halkımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Genç kardeşlerimizin her zaman yanındayız ve başarılı olanları sürpriz hediyelerle motive etmeye devam edeceğiz.” dedi.
  • İlk Hafızlarımızı Tebrik Ediyoruz