"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk’ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Mesajı

  • 14.07.2021
  • ilgazbelediyesi
Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden hain FETÖ/PDY terör örgütünün kanlı darbe girişiminin aziz milletimizce bertaraf edilişinin yıl dönümünü kutluyoruz. Milli iradeyi hiçe sayan karanlık eller, Yüce Milletimizin cesaretini, vatanperverliğini, hürriyet sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardır.

Bilinmelidir ki, Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz; geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığı içerisinde hep dik duracak, bu uğurda mücadeleden asla geri adım atmayacaktır. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızda Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” şanlı tarihimizin altın sayfalarına 15 Temmuz Destanı olarak not düşülen bu büyük zaferin asıl kahramanları olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin bize emanetidir. Bize düşen görev bu emanete sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
  • Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk’ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Mesajı