"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık

  • 05.10.2022
  • ilgazbelediyesi
Belediyemiz tarafından organize edilen Kültür Gezileri kapsamında ilçemizdeki bayanların günübirlik Konya’ya gönderildiği “Konya Gezi”mizi tamamladık.

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“İlçemizde kısıtlı imkanlar sebebiyle ülkemizin kültürünü, önemli şehir ve şahsiyetlerini, manevi önderlerini tanıma, değişik illeri ziyaret etme imkanı bulamayan hanım kardeşlerimiz için Kültür Gezilerimize Konya ile başladık.

Konya’ya ilk olarak ilçemizde ikamet eden hanım kardeşlerimizi gönderdik. Akabinde ilçemize bağlı köy muhtarları ile iletişime geçerek, köylerimizde ikamet eden hanım kardeşlerimiz için de otobüsler kaldırdık. Gezilerimize profesyonel rehber, üç öğün yemek ve müze giriş ücretlerini de dahil ettik.

16 otobüs ve toplamda 736 hanım kardeşimiz Konya ilini görüp Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin manevi huzurunda bulundular.

Konya’yı, Meram Bağları’nı, Tavus Baba Türbesi’ni, Mevlâna Müzesi’ni, Alaeddin Camii ve Tepesi’ni, Şems-i Tebrizi Camii ve Türbesini, Konya Kapalı Çarşı’yı uzman rehber eşliğinde gezen hanım kardeşlerimize, gezilerimize gösterdikleri ilgi için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kültür gezilerimize planlamasını yaptığımız İstanbul ve Ayasofya turu ile devam edeceğiz inşallah. Yeni gezilerimizden haberdar olmak ve katılım sağlamak için sosyal medya hesaplarımız ile belediyemizin yapacağı duyuruları takip edebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.
  • Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık
  • Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık
  • Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık
  • Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık
  • Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık
  • Kültür Gezilerimize Konya İle Başladık